Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkolna Kasa Oszczędnościowa w Kadzidle na II miejscu w kraju. Uczniowie Szkoły Podstawowej dostali nagrodę

OPRAC.:
Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
W ostatniej edycji konkursu Szkolna Kasa Oszczędności w Kadzidle zajęła II miejsce w regionie i tym samym znalazła się w gronie najlepiej funkcjonujących szkolnych kas w Polsce, zdobywając nagrodę w wysokości 2 tys. zł.

W Szkole Podstawowej w Kadzidle dzieci oszczędzają w SKO od wielu lat. Pierwsze wzmianki o funkcjonowaniu SKO w Kadzidle pochodzą z końca lat pięćdziesiątych.

W roku szkolnym 2016/17 szkoła przystąpiła po raz pierwszy do ogólnopolskiego konkursu SKO, którego organizatorem jest bank PKO BP. Jego celem jest nie tylko oszczędzanie, ale również realizacja inicjatyw z dziedziny finansów, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowia i cyberbezpieczeństwa.

Wdrażanie uczniów do systematycznego oszczędzania to ważny element edukacji. Rokrocznie na kontach SKO swoje oszczędności gromadzi ok. 100 uczniów naszej placówki w wieku 5-13 lat. Wspólnie pracujemy i przygotowujemy się do udziału w konkursie, a swoje działania zapisujemy w kronice konkursowej

W ostatniej edycji konkursu 2021/22 Szkolna Kasa Oszczędności w Kadzidle zajęła II miejsce w regionie i tym samym znalazła się w gronie najlepiej funkcjonujących szkolnych kas w Polsce, zdobywając nagrodę w wysokości 2 tys. zł.

„SKO - nasza wspólna pasja do edukacji” — pod takim hasłem odbyła się w połowie grudnia 2022 r. Gala Finałowa Konkursu SKO dla Szkół i Nauczycieli w Warszawie w sali koncertowej „Nowa Miodowa” przy ulicy Rakowieckiej. Uroczystość prowadził znany prezenter telewizyjny Tomasz Wolny. Podczas wydarzenia odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla szkół oraz platynowych, złotych i srebrnych odznak wyróżniającym się nauczycielom - opiekunom SKO. Wśród odznaczonych były dwie nauczycielki z kadzidlańskiej placówki: Halina Lesińska i Magdalena Kaliszewska, które otrzymały Srebrne Odznaki.

Spotkanie uświetnił wykład prof. dr. hab. Jacka Pyżalskiego na temat kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży oraz recital Kasi Stankiewicz.

Maks Kraczkowski, wiceprezes zarządu Banku Nadzorujący Obszar Rynku Detalicznego i Bankowości Międzynarodowej skierował szczególne podziękowania do nauczycieli-opiekunów SKO za ponadprzeciętną dbałość o wszechstronny rozwój uczniów oraz do Dyrektorów szkół za tworzenie przyjaznych warunków do realizacji programu SKO. Pogratulował zdobycia zasłużonych nagród i życzył dalszych sukcesów w kolejnych latach współpracy z bankiem. Gala była okazją do wymiany doświadczeń, wzajemnego inspirowania się, a przede wszystkim celebrowania sukcesów zebranych gości.

Uczestnicy uroczystości obejrzeli również materiał podsumowujący 10-letnią historię nowego, internetowego SKO, nieustanny rozwój oferty edukacyjnej PKO Banku Polskiego, a także zobaczyli przedpremierowe zapowiedzi filmów animowanych tworzonych w ramach kolejnego projektu wpisującego się w misję programu Szkolnych Kas Oszczędności.

Galę trafnie podsumowała Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO BP, mówiąc: Dzięki wspólnym działaniom osiągamy wiele celów związanych z wszechstronnym i nowoczesnym kształceniem uczniów, a także zaangażowaniem lokalnej społeczności, jak chociażby w przypadku projektu „SKO – przedsiębiorczość w praktyce”.

Maria Skłodowska-Curie powiedziała o sobie: „Jestem z tych, którzy wierzą, że nauka jest czymś bardzo pięknym”. Tymi słowami PKO BP SA zaprosiło wyróżnionych opiekunów SKO, oraz dyrektorów najlepszych szkół na kolejne fascynujące spotkanie – inspirację, umożliwiające odkrywanie swojej kreatywności,  innowacyjności oraz poszerzanie wiedzy w sferze osobistej oraz zawodowej. W tym wyśmienitym gronie nie mogło zabraknąć opiekunów SKO z naszej szkoły- wyróżnionych podczas wcześniejszej gali.

Spotkanie odbyło się 2 czerwca br. w przepięknych wnętrzach Pałacu na Wyspie, w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Gospodarzami wieczoru byli: Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta PKO Banku Polskiego oraz Jacek Rozenek, aktor filmowy i teatralny, coach i trener nowej generacji. Podczas wydarzenia wystąpiła Jowita Michalska, założycielka Digital University, przewodniczka po świecie nowych technologii i kompetencji przyszłości, która mówiła m.in., że „Dziś jest czas dla ludzi renesansu”.
Na uczestników wydarzenia czekała jeszcze jedna niespodzianka. Była to możliwość samodzielnego zwiedzania Pałacu na Wyspie oraz podziwianie dzieł sztuki autorstwa artystów szkół europejskich XVII i XVIII wieku, w tym m.in. Marcella Bacciarellego.  Zwieńczeniem spotkania oraz doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z gospodarzami i innymi uczestnikami, była uroczysta kolacja. 

Autorzy artykułu: Magdalena Kaliszewska, Halina Lesińska- opiekunki SKO w Kadzidle.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ostroleka.naszemiasto.pl Nasze Miasto