UKS Atleta Ostrołęka rywalizował w Otwartych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego LZS i w Mazowieckiej Lidze Juniorów, 7.05.2022

OPRAC.:
Beata Modzelewska
7 maja 2022 roku UKS Atleta Ostrołęka walczył o mistrzostwo województwa mazowieckiego LZS do lat 17 oraz pierwszy start drużynowy juniorek i juniorów w Mazowieckiej Lidzie podnoszeniu ciężarów.

Gabriela Zapust z wynikiem 101 kg (rwanie 43 + podrzut 58) w dwuboju została mistrzynią woj. mazowieckiego LZS w kategorii wagowej 81 kg. Julia Stachurska zajęła 3. miejsce w kategorii wagowej +81 kg gromadząc w dwuboju 97 kg (43+54).

Z grupy chłopców w kategorii wagowej do 55 kg wystąpił Igor Rutkowski. Z wynikiem 100 kg (42+58) wywalczył srebrny medal. W kategorii do 61 gk też srebro wywalczył 13-letni Kacper Mróz. W dwuboju uzyskał 86 kg (41+45). Jako następny do walki o zwycięstwo w kategorii 81 kg przystąpił Aleksander Płodziszewski. Olek wyrwał 65 kg i podrzucił 90 kg, gromadząc w dwuboju 155 kg co dało mu mistrzostwo woj. mazowieckiego LZS do 17 lat.

Gabriela Zapust ustanawia dwa rekordy życiowe: 58 w podrzucie i o 1 kg więcej w dwuboju. Brązowa medalistka Julia Stachurska uzyskuje wynik z poprzednich zawodów. Igor tak jak Gabrysia poprawia podrzut o 2 kg, a dwubój o 4 kg. Wszystkie pięć zaliczonych podejść srebrnego medalisty Kacpra to rekordy życiowe. Złoty medalista Olek o 5 kg poprawia podrzut i o 5 kg dwubój.

Drużynowo w Otwartych Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego LZS zespół ATLETY uplasował się na 3. pozycji z 38 pkt., tracąc do Narew Pułtusk 2. punkty. Drużynowym zwycięzcą został WLKS Nowe Iganie, gromadząc 59 pkt.

Tego dnia ostrołęcki ATLETA rywalizował w Mazowieckiej Lidze Juniorów. Drużyna damska wywalczyła trzecią lokatę, a męska czwartą lokatę, tracąc 8. punktów do WLKS Nowe Iganie. Zwyciężył Impuls Warszawa przed Narew Pułtusk. W rywalizacji ligowej drużynę męską wspierał Krystian Łuba, uzyskując w dwuboju 146 kg.